O5 o MaCeFe: Lucia Droppová

 In Rozhovory

Ako hodnotíte svoje pôsobenie v poviedkovej súťaži Martinus Cena Fantázie? Prekvapilo vás víťazstvo?

Súťaž som vyhrala dvakrát a zakaždým ma 1. miesto prekvapilo. V roku 2007 som skúsila svoje písacie „šťastie“, aby som zistila, ako na tom som oproti iným autorom. O dva roky neskôr som napísala poviedku, ktorá sa opäť žánrom a rozsahom hodila do tejto súťaže.

Prečo ste sa do žánrovej poviedkovej súťaže MaCeFa prihlásili?

Ak chce začínajúci autor svoje práce publikovať, veľakrát nemá inú možnosť ako súťažiť. A keď potom vidí svoje dielo v poviedkovej zbierke, je to skvelá odmena. Rovnako som to vnímala pri oboch víťazstvách.

Bola najprv napísaná poviedka alebo vyhlásenie súťaže? 

V oboch prípadoch vyhlásenie súťaže. Neskôr som často písala poviedky do antológií na vopred vyhlásenú tému alebo žáner, takže písať pre konkrétnu súťaž je dobré cvičenie.

Zmenilo víťazstvo v súťaži Martinus Cena Fantázie nejako život Lucie Droppovej?

Mojím cieľom bolo publikovať, čo sa mi po týchto výhrach podarilo a v roku 2010 vyšla vo vydavateľstve Artis Omnis moja prvá poviedková zbierka Vyššie záujmy.

Plánujete sa ešte niekedy zapojiť do našej súťaže? (ak áno, akou formou – napríklad ako súťažiaci, porotca?)? 

Práve ste mi vnukli myšlienku, že by bolo zaujímavé sa do súťaže zapojiť opäť ako súťažiaca. Už dávno som nesúťažila, a aj keď autor dlhší čas nepíše, jeho štýl sa vyvíja a mení. Myslím, že mi zostáva do uzávierky ešte pár dní, tak sa idem teda poponáhľať ☺.

 

Lucia Droppová získala 1. miesto v poviedkovej súťaži Martinus Cena Fantázie v rokoch 2007 a 2009 a v roku 2010 jej vyšla vo vydavateľstve Artis Omnis poviedková zbierka Vyššie záujmy. Následne publikovala v deviatich žánrových zbierkach. Okrem písania sa venuje lukostreľbe, behaniu a rodine.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search