Martinus Cena Fantázie 2024 prijíma poviedky do konca mája

 In Oznamy

Ešte do 31. mája 2024 trvá prijímanie poviedok do dvadsiateho druhého ročníka slovenskej literárnej súťaže zameranej na fantastické žánre Martinus Cena Fantázie. Na internetovej stránke súťaže je zverejnený prihlasovací formulár a zoznam poviedok prijatých do prvého kola súťaže je verejný a priebežne dopĺňaný.

Počas mája je zároveň postupne predstavovaná tohtoročná päťčlenná porota, deje sa tak postupne každý májový piatok. Popritom však už prebieha prvé – editorské kolo súťaže. Editorky Ivana Černáková a Jana Packová čítajú prijímané poviedky a selektujú poviedky nespĺňajúce nároky na všeobecnú kvalitu textu, žáner, či gramatiku. O postupe do ďalšieho kola bude každý autor oboznámený e-mailom a neprijaté poviedky dostanú feedback od editoriek.

Poviedky, ktoré prejdú do druhého kola a dostanú sa do čítačiek tohtoročnej poroty, budú opäť hodnotené aj verejne, v spolupráci s podcastom Aj ty môžeš písať. Hodnotenie hlavnej poroty je anonymné, poviedky čítajú bez toho aby poznali autora. V septembri budú zverejnené výsledky druhého kola a pätica autorov – finalistov zabojuje verejne o priazeň čitateľov na blogu generálneho partnera súťaže  Blog.martinus.sk.

Okrem hlavnej súťaže budú aj v tomto roku odovzdávané aj žánrové ceny a pridružené ocenenia. Najmladší autori súťažia v Cene YOLI pre autorky a autorov do 15 rokov, najlepšie poviedky v žánri sci-fi vyhodnocuje porota partnera, spoločnosti ESET, najlepšie horory vyhodnocuje Vydavateľstvo Artis Omnis v Cene Béla a najlepšie fantasy poviedky hodnotí porota občianskeho združenia Fantázia. Definitívne výsledky budú vyhlásené a ceny slávnostne udeľované v novembri tohto roka. Zároveň bude vydaný aj knižný zborník zo súťaže – Fantázia 2024.

•••

V literárnej súťaži Martinus Cena Fantázie súťažia doteraz nikde nezverejnené a ani nesúťažiace poviedky napísané v spisovnom slovenskom jazyku v ktoromkoľvek žánri fantastiky alebo ich kombinácii (sci-fi, fantasy, horor), s maximálnym rozsahom 45 000 znakov vrátane medzier (minimálny rozsah nie je daný).

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search