Katarína Pivarčiová

  Spisovateľka, scenáristka, copywriterka, redaktorka, jednoducho osoba, ktorá používa slová tak, aby vás rozosmiali, vystrašili či prinútili kúpiť si niečo, čo možno vôbec nepotrebujete.

  Je autorkou 3 románov, ten najnovší sa volá Pod snehom a rozpráva príbeh o bývalých spolužiakoch, ktorí zostanú počas snehovej búrky uväznení na osamotenom oravskom hoteli. Mŕtve telo v saune zmení stretávku po dvadsiatich rokoch na nočnú moru.

  Je scenáristkou najstrašidelnejšieho slovenského podcastu Nezhasínaj, s obľubou spracováva najmä desuplné príbehy z územia Slovenska. Vyštudovala Dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU a filmy sú jej veľkou vášňou.

  Dlhé roky sa zúčastňovala Ceny Fantázie, (dokonca aj úplne prvého ročníka ešte pod názvom Raketa) až kým jej to už po vydaní vlastnej knižky neprišlo trošku nevhodné. V roku 2012 získala Cenu poroty za poviedku Slovenský Stalingrad. Je autorkou aj ďalších poviedok, ktoré sú roztrúsené kade-tade po internete a v rôznych zborníkoch.

  Živí sa písaním predajných či reklamných textov a článkov (nielen) o cestovaní. Spolu so spisovateľkou Miškou Ries každý mesiac debatuje o knižkách v Čitateľskom klube nervóznych matiek s názvom Knižná terapia. Nájdete ho na Instagrame katarina_pivarciova.

  Miluje dobré víno, tajomstvá a nekonečné debaty o živote, vesmíre a všetkom. S obľubou číta poklesnutú literatúru. Nerobí rozdiely medzi dobrou fantasy, kvalitnou detektívkou či srdcervúcou červenou knižnicou, jednoducho miluje príbehy, ktoré ju emocionálne vyžmýkajú. Rada ich číta, rada ich píše, ale prežívanie radšej nechá na druhých.

  Start typing and press Enter to search