Ivana Černáková

   

  Do sveta nadšených čitateľov ju uviedla detská verzia Homérovej Odysey. Školské roky strávila ako zanietená knihomoľka a jej srdcovkou je Anna zo Zeleného domu, podľa ktorej má dodnes v niektorých kruhoch prezývku Shirley.

  Do prvej redakcie sa dostala náhodou, na preklenutie roka pred plánovaným doktorandským štúdiom histórie, ale v Orbis Pictus Istropolitana, vydavateľstve zameranom na učebnice, ostala niekoľko rokov (a zastrešovala najmä matematiku, ktorú na strednej škole nemala rada). Jej manžel a dve dcéry sú taktiež nadšení čitatelia, ich pes je, našťastie, čitateľ menej nadšený. Počas materskej a rodičovskej dovolenky si vytvárala prehľad v beletrii i non-fiction, čo znamená, že ročne prečítala viac než 120 kníh.

  Táto veľká milovníčka fantasy pracovala po návrate z rodičovskej dovolenky v Knižnici Ružinov – organizovala podujatia a čítania pre deti, najradšej však odporúčala knihy čitateľom, ktorí sa vracali po nové inšpirácie. V Albatros Media Slovakia, kde pracuje necelé tri roky, sa zameriava najmä na beletriu pre deti. Miluje Martinus a vo voľnom čase prekladá z češtiny a koriguje pravidlá k spoločenským hrám.

   

  FB: https://www.facebook.com/ivana.k.cernakova

  IG: https://www.instagram.com/shirleyseven/

  Start typing and press Enter to search