Andrej Csino

   

  Povolaním marketingový kreatívec a copywriter, s množstvom domácich a zahraničných ocenení.  Moderuje vlastnú talkshow 1 z 5 a pol milióna na Bratislavskom rádiu, ktorú vymyslel aby ukázal, že bežní ľudia mimo bulváru sú väčšie celebrity, ako tie, s ktorými sa stretávame v médiách.

  Písaniu sa však venuje od detstva. Svoju prvú scifi poviedku napísal v 9 rokoch a mala 10 viet. Je odborníkom na svet Star Treku a Star Wars a je toho názoru, že tieto dva vesmíry by sa mohli  jedného dňa prepojiť. V mladosti dospieval na socialistickej scifi literatúre od Žarnaya v edícii Stopy a Verneovkách. Neskôr začal čítať Asimova a Clarka, Pohla, Dicka a Burroughsa, preto už v 8. triede na ZŠ založil UFO klub, ktorý spolupracoval s Hyperionom v Trnave. Vďaka tomu sa na strednej škole ocitol v reálnych kruhoch v obilí, alebo spovedal ženy unesené mimozemšťanmi. Strednú školu trávil v PKO na astrofyzikálnych prednáškach Záviša Bochníčka.

  Andrej najviac písal o láske – llyrizovanú knižku pre ženy s názvom To ty si teraz a neskôr aj svoj prvý román o Anubisovi pod názvom Tance zabudnutých. V roku 2022 vydal a spolunapísal zbierku novodobých Prešporských povestí venovanú Márii Ďuríčkovej pod názvom Prešporské legendy ožívajú.

  Dlhodobo tvorí literárny magazínový seriál z prostredia psychoterapie Prax Dr. Schmana a vydal viacero poviedok knižne aj v audio podobe.

  Venuje sa porotcovaniu literárnej súťaže MÚZA a organizuje literárne čítačky mladých autorov pod názvom Večery v zamate. Na instagrame ho nájdete pod profilom Bratislavský spisovateľ, kde v krátkych príspevkoch popisuje krásy Bratislavy.

  Andrejov najsilnejší knižný scifi zážitok bola veľkolepá trilógia Problém troch telies a inšpirovala ho k napísaniu poviedky o temnej interpretácii Fermiho paradoxu.

  Start typing and press Enter to search