Andrej Csino je povolaním marketingový kreatívec a copywriter, s množstvom domácich a zahraničných ocenení.  Moderuje vlastnú talkshow 1 z 5 a pol milióna na Bratislavskom rádiu, kde ukazuje, že bežní ľudia sú väčšie celebrity, ako tie, s ktorými sa stretávame v bulvári.

Písaniu sa venuje od detstva. Svoju prvú sci-fi poviedku napísal v 9 rokoch a mala 10 viet. Je odborníkom na svet Star Treku a Star Wars a je toho názoru, že tieto dva vesmíry by sa mohli  jedného dňa prepojiť. V mladosti dospieval na socialistickej sci-fi literatúre od Žarnaya, na edícii Stopy a Verneovkách. Neskôr začal čítať Asimova a Clarka, Pohla, Dicka a Burroughsa, preto na strednej škole založil UFO klub. Vďaka tomu sa ocitol v reálnych kruhoch v obilí, alebo spovedal ženy unesené mimozemšťanmi. Voľné chvíle trávil v PKO na astrofyzikálnych prednáškach Záviša Bochníčka.

Andrej najviac písal o láske – lyrizovanú knižku pre ženy s názvom To ty si teraz a neskôr aj svoj prvý román o Anubisovi pod názvom Tance zabudnutých. V roku 2022 vymyslel a spolu s Luciou Lackovičovou vytvoril zbierku novodobých povestí venovanú Márii Ďuríčkovej pod názvom Prešporské legendy ožívajú. Kniha získala ocenenie Najkrajšie knihy Slovenska za rok 2022.

Dlhodobo tvorí literárny magazínový seriál z prostredia psychoterapie Prax Dr. Schmana a vydal viacero poviedok knižne aj v audio podobe.

Venuje sa porotcovaniu literárnej súťaže MÚZA a organizuje literárne čítačky mladých autorov pod názvom Večery v zamate. Na instagrame ho nájdete pod profilom Bratislavský spisovateľ, kde v krátkych príspevkoch popisuje krásy Bratislavy.

Andrejov najsilnejší knižný sci-fi zážitok bola veľkolepá trilógia Problém troch telies a inšpirovala ho k napísaniu poviedky o temnej interpretácii Fermiho paradoxu.

Start typing and press Enter to search